Do poczytania

Strajk Kobiet

Po raz pierwszy od czasu swoich rządów, władza ma przeciw sobie nie partię polityczną, nie grupę opozycjonistów, ale tak ogromny i budzący szacunek tak różnych środowisk kobiecy ruch społeczny. Z ruchem społecznym walka polityczna jest trudna szalenie, wymaga talentu i umiejętności, dużego społecznego autorytetu, jest to wyższa szkoła jazdy. Jak widzimy, władza poradzić sobie z tym protestem nie umie i nie może. Co sprawiło, że przez tyle lat się to udawało, a dziś nagle przestało działać? Jest kilka elementów, które pozwalają Strajkowi Kobiet z taką mocą kruszyć beton władzy.

Trzy, pięć, siedem

Trójka legła w gruzach, Trójka została systematycznie i planowo zniszczona, spalona, zaorana. Słuchalność spadła do najniższej w historii i spada nadal. Ludzie dawnej Trójki, powoli, nazwisko po nazwisku, na przestrzeni miesięcy, byli wypychani poza stację. Po części znaleźli sobie miejsca w innych, istniejących mediach, a po ostatniej, ostatecznej fali odejść, ruszyli w stronę własnych, budowanych na zgliszczach Trójki, projektów.

Czy nasze profile mogą się od nas uwolnić?

Miliardy kont w różnych serwisach publikują każdego dnia miliardy większych i mniejszych treści, które na końcu trafiają na dyski twarde. Zbierają się od wielu dni, tygodni, miesięcy, lat. I w każdej chwili odpowiednio silny komputer może do nich sięgnąć, poddać je analizie, w zadany sposób je przetworzyć.

Sekson, czyli tabu do kwadratu

W miniony weekend w Warszawie zorganizowaliśmy, wraz z zespołem Fundacji Avalon, którą mam od kilku tygodni zaszczyt współprowadzić, II konferencję Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową.

Forum, czyli wielkie gadu gadu

Odwiedziłem Forum Ekonomiczne w… Karpaczu. Przez wiele lat obserwowałem te spotkania jako światowe zloty polityków, mądrych głów i bardzo bogatych ludzi, przez kilka dni obradujących, omawiających wiele spraw związanych z biznesem, a pewnie i w kuluarach dogrywających najróżniejsze swoje interesy. A te mają już wpływ na nas wszystkich.

Magia ęśąćż

mBank pokazał ogromny talent wychodzenia z wizerunkowej wpadki. To sztuka, tak wysterować komunikacyjny okręt i dać ponieść się fali, może delikatnie tylko korygując kurs sterem. Podjęcie zabawy z memami, a finalnie chwilowa zmiana logotyp banku była prawdziwym majstersztykiem.

Obywatelski Rzecznik Praw Obywatelskich

Po raz drugi powstaje wielka koalicja organizacji pozarządowych, które walczą o powołanie obywatelskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Pomysł wydaje się być w swej prostocie szatańsko wręcz genialny.

Nowy Świat

Trzymam kciuki z całych sił swoich, z całej mocy swojej i z ogromną pasją za Radio Nowy Świat. Wystartowało z przytupem, z animuszem i cieszy słuchaczy swoją muzyczną i pozamuzyczną zawartością. I oby tak było do końca świata i… Sami wiecie. 😉

Ech, te „niemieckie media”

Znów słyszymy teorie o „niemieckich mediach” wrogich Polsce. Otóż budowanie wrogości, nastawianie Polaków antyniemiecko i przywoływanie traumatycznych, historycznych doświadczeń, może nas zaprowadzić w rejony, do których bardzo nie chcemy wracać.

Rzecznik Prasowy Polski?

Jako Polska regularnie bierzemy cięgi w światowych mediach, co konsekwentnie rujnuje nasz wizerunek. I to wszystko na nasze własne życzenie.
To może powołamy… Rzecznika Prasowego Polski?

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Śledź moje wpisy

Podaj adres, a nie przegapisz żadnego nowego wpisu

%d blogerów lubi to: